Otogaz

Yurtpet Otogaz, çevre dostudur. İçerisinde kükürt olmaması nedeniyle alternatif yakıtların aksine yanma sonucu çevreye zararlı gazlar çıkarmaz. Otogaz toksit olmayan ve zehirlenmeye yol açmayan bir gazdır. Otogaz iklim değişikliklerini azalttığı bir katkı sağlamaktadır.

Yurtpet Otogaz, temiz ve sağlıklı bir enerjidir. Bu nedenle kullanımı yurt çapında hızla artmaktadır. 1970′li yıllarda yaşanan petrol dar boğazları ve 1990′lı yıllarda çevreye karşı gelişen duyarlılık sebepleriyle, taşıtlarda her geçen gün artan boyutlarda tüketilen benzin ve motorin gibi konvansiyonel fosil yakıtların yerine kullanılmak üzere, birçok ülkede alternatif yakıtların ve bunları kullanan teknolojilerin geliştirilmesi yolunda çalışmalar yürütülmektedir.

Likit Petrol Gazı (LPG) ise, Dünya otomotiv sektöründe bugün için en yaygın ve önemli alternatif yakıt konumuna gelmiştir.

Ülkemizde ise LPG’nin araçlarda yakıt olarak kullanımı (otogaz), 1990′lı yılların ortalarında başlamış, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca yapılan düzenlemeler ile 1996 yılından itibaren giderek artmıştır.

Bu tarihten itibaren dönüşüm yapan yetkili firmaların çoğalması ve ikmal istasyonlarının da yaygınlaşmasıyla birlikte, otogaz kullanımı sürekli olarak artmaktadır.

LPGnin, en verimli, çevreci ve ekonomik araç yakıtı olarak kullanılan haline verilen isimdir. Propan ve bütan gazlarının TS EN 589 standardına uygun mevsimsel karışımıyla verimli ve çevreci hale getirilir.

Lütfen bulunduğunuz il ve geçerlilik tarihini seçiniz.

Tavsiye edilen PERAKENDE SATIŞ FİYATLARIDIR, KDV DAHİLDİR.
(Otogaz satışlarında pompada %18 KDV uygulanmaktadır.)

[yukarı]